Українська мова 3 клас. Подвоєння приголосних. Букви е и і в суфіксах іменників

Мета: дати відомості про основні способи творення іменників, суфікси, які надають значення зменшеності, пестливості або збільшеності, згрубілості; пояснити відмінювання прізвищ, імен та по батькові; формувати вміння визначати способи творення іменників та утворювати іменники різними способами.. Конспект на урок Українська мова скачати


На письмі вони позначаються подвоєнням букв. Приголосні звуки подовжуються і відповідно подвоюються букви, якщо одна частина слова (морфема) закінчується, а друга починається на той самий звук: беззвучний (без + звучний), віддати (від + дати), наддніпрянський (над + дніпрянський), законний (закон + ний), чавунний (чавун + ний), туманність (туман + ність), розрісся (розріс + ся), піднісся (підніс + ся), піввідра (пів + відра. Але подовження приголосних і відповідно подвоєння букв не відбувається, якщо немає збігу двох однакових приголосних: казармений (казарм + є + ний), пореформений (по + реформ + є + ний), буквений (букв + є + ний), потомствений (потомств + є + ний), дерев'яний, олов'яний, конопляний, пшоняний.


Українська мова 3 клас. Подвоєння приголосних. Букви -е, -и, -і в суфіксах іменників. Характеристики. Мова: українська. Впиши потрібну букву. 3. Перегорни перший аркуш трафарету і підклади під нього папір із вписаними буквами так, щоб їх було видно у віконцях. 4. Уважно роздивись власні відповіді, що з'явились у віконцях, і звір їх з буквами, надрукованими над віконцями. 5. Порахуй правилні відповіді. Через деякий час повтори вправу.


[2] Завдання: перекласти слова українською мовою, по-яснити правопис суфіксів. Мешочек, палочка, копеечка, улочка, полосочка, свечеч¬ка, крышечка. 4. Опрацювання теоретичного матеріалу. [1] а) -інн(я) вживається під наголосом в іменниках, утво¬рених від дієслів, наприклад: ходіння, терпіння, шару¬діння; -енн(я) пишемо, коли наголос падає на корінь: напру-ження, вторгнення, завершення. — З правописом яких суфіксів іменників ви ознайомились сьогодні? — Яких значень надають словам ці суфікси? — Коли вживаються суфікси -ичк-, -ичок-, а коли — -ечк-, -ечок-? — Коли вживається суфікс -інн(я), а коли енн(я)? — Які слова утворюються за допомогою суфікса -инн(я)? — В якому іменнику пишеться суфікс -ев(о)? VI.


Сделано в Украине Українська мова. Закінчення іменників в орудному відмінку. Чергування голосних і приголосних. Тренажер школяра. 4 клас. Оставить отзыв. 10 ₴. Подвоєння приголосних. Букви -е, -и, -і в суфіксах іменників. Тренажер школяра. 3 клас. 1. Вклади між аркушами трафарету чистий аркуш паперу. 2. Уважно подивись на слово, надруковане над віконцем. Впиши потрібну букву. 3. Перегорни перший аркуш трафарету і підклади під нього папір із вписаними буквами так, щоб їх було видно у віконцях. 4. Уважно роздивись власні відповіді, що з'явились у віконцях, і звір їх з буквами, надрукованими над віконцями. 5. Порахуй правилні відповіді. Через деякий час повтори вправу. Порівняй результати. Характеристики Українська мова.


Головна. Український правопис-2019. Подвоєння букв як наслідок подовження приголосних. Подвоєння букв як наслідок подовження приголосних. 1. Приголосні д, т, з, с, л, н, ж, ш, ц, ч подовжуються (на письмі їх позначаємо двома буквами), коли вони вжиті після голосного: 1) перед я, ю, і, є в усіх відмінкових формах іменників середнього роду другої відміни (крім форми родового множини): знаря́ддя, знаря́ддю, (на) знаря́дді та ін.; життя́, життю́, (у) житті́; моту́ззя, (у) моту́ззі Немає подвоєння букв на позначення приголосних в іменниках кутя́, попадя́, свиня́ та в порядкових числівниках тре́тя, тре́тє та ін. Український правопис. Перейти до змісту. 03.07.2019. подвоєння букв. Українська МОВА чи МОВА І ЛІТЕРАТУРА?


Українська мова. 3 клас. Тема: Правопис слів з ненаголошеними [е], [и], що не перевіряються наголосом. Будемо працювати в парах. Вам необхідно вставити пропущені букви і відшукати зайве слово. Картка 1. д.путат, д.мок, з.ма, в.рба. Картка 2. оз.ро, в.селий, кр.ниця, кр.ло. Інші приголосні образились і втекли зі словникових слів. Давайте повернемо їх на місця: Відкрийте квиток. Знайдіть завдання і запишіть словникові слова. . е . он, ме . ал, а . е . и ., . о . ни . е, . о . и . о . Бетон, метал, апетит, вогнище, коридор. Які слова записали? Зачитайте. Отже, всі букви повернулись на свої місця. (вчитель показує картки зі словами, потім кладе слова в рюкзачок- словничок). А ми можемо зайняти місця в першому вагоні.


Подвоєння приголосних в українській мові відбувається на межі морфем, тому є процесом морфологічним. Подовжуються приголосні після голосного передя, ю, єтаі, що обумовлено фонетичними особливостями мови. Не відбувається подвоєння: - у суфіксах пасивних дієприкметників: вивершений, сказаний, зроблений; - у прикметниках на -ен(ий): варéний, печéний, а також даний, довгожданий, жаданий, шалений, скажений, навіжений; - в іменниках священик, хрещеник(але: святенник, святенниця) 1.2. Передя, ю, є, і в усіх відмінках деяких іменниках чоловічого, жіночого і спільного роду на -я:суддя, судді, суддю; стаття, статті, статтю (але статей), Ілля, Іллі, Іллею; рілля, ріллі, ріллею (але: кутя, свиня, попадя).


Конспект уроку з української мови “Вимова та правопис слів із ненаголошеними [е], [и] у корені слова, що перевіряються наголосом.” В даному уроці багато цікавих завдань, розкритий диференційований підхід до учнів. Мета: вчити учнів правильно вимовляти і писати слова з ненаголошеними [е] та [и] в коренях, формувати вміння добирати перевірні слова; розвивати правильну літературну вимову слів із ненаголошеними [е], [и] в коренях; розвивати пам’ять, увагу, мовлення, мислення, уяву; виховувати любов до природи, бережливе ставлення до пташок.


6 класс. ГДЗ Учебники Онлайн уроки. Моя Школа. Букви е, и, і в суфіксах іменників - Морфологія та орфографія. Іменник. Bnp.290 Bnp.291 Bnp.292 Bnp.293 Bnp.295 Bnp.297 Bnp.298 Bnp.299. 20.2т 4. Галицко-Волынское государство: история создания и правители. 23.6т 482. Повесть временных лет: история написания и главные события из произведения. 17.6т 33. История основания Киева: легенды и интересные факты. 23.3т 112. Олег Вещий: захват Киева, походы на Византию и смерть. В Раде объяснили, как будет выглядеть школа для 5-летних детей 11043.8т. В МОН нашли радикальное решение для учебника, в котором советовали лечить рак содой 2539.9т.


Украинский язык и литература. Українська мова 3 кл Подвоєння приголосних.Букви е,и,і в суфіксах іменників. Українська мова 3 кл Подвоєння приголосних.Букви е,и,і в суфіксах іменників. В избранное. Поделиться.


1. Подвоєння приголосних в українській мові відбувається внаслідок їх збігу, залежно від значення слова і як подовження м’яких приголосних при вимовлянні: роз-зброїти, від-дати, годин-ник; не зрівняний — незрівнянний, не сказаний — несказанний; знання, колосся, міддю, весілля. 2. Збіг однакових приголосних відбувається, коли префікс закінчується такою самою літерою, якою починається корінь (об-бити, від-дати Інші випадки подовження приголосних: в іменниках середнього роду на –я: знання, колосся. ворудному відмінку однини іменників III відміни (жіночого роду із закінченням на приголосний): піч – піччю, тінь — тінню, молодь — молоддю, мідь — міддю.


Категория: Українська мова 3 клас. Опубликовано: 21.08.2014 05:39. Автор: Безносенко Діана. Вимова і правопис слів з ненаголошеними [е], [и] в коренях. Мета: вчити учнів правильно вимовляти і писати слова з ненаголошеними [е] та [и] в коренях; розвивати правильну літературну вимову слів із ненаголошеними [е], [и] в коренях; виховувати бережливе ставлення до природи. Хід уроку. — Запам’ятайте! Під час письма слова з ненаголошеними [е], [и] потрібно перевіряти наголосом. Щоб знати, яку букву (е чи и) писати в ненаголошеному складі кореня, слід змінити слово або дібрати до нього спільнокореневе так, щоб ненаголошений голосний став наголошеним. Наприклад: земля — землі, життя — жити. Фізкультхвилинка.


Розробки уроків - Українська мова 3 клас. Урок № 61. Збіг однакових приголосних звуків на межі кореня та суфікса. Тема: Збіг однакових приголосних звуків на межі кореня та суфікса. Мета: провести спостереження за збігом однакових приголосних на межі кореня і суфікса у словах; розвивати орфографічну пильність; виховувати інтерес до мови. Тип уроку: урок формування мовної компетенції. Обладнання: підручник, зошит. Перебіг уроку. І. Організаційний момент. Поясніть написання подвоєння букв нн. Попередня Зміст Наступна. Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Пишем правильно. Рабочая тетрадь по русскому языку. 1 класс А. Ляхова, А. И. Ляхова

Я пишу. Зошит для письма і розвитку мовлення. 1 частина. 1 клас Катерина Пономарева

Щоденні 3. Цікаві завдання на кожен день за видами діяльності. 2 клас. Частина 2 Оксана Кулаченко